Sinds 1948 zijn alle landen volgens internationaal recht verplicht om een vermeende genocide te voorkomen dan wel te stoppen.
Ook België.
Met deze boodschap op de gevels van Vlaamse cultuurhuizen roepen we de Belgische regering op tot een veel daadkrachtiger beleid tegen de flagrante schending van de mensenrechten door Israël in Gaza en op de Westelijke Jordaanoever.
We roepen de Belgische regering op om werk te maken van een onmiddellijk staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israël uit de illegaal bezette gebieden, om massaal humanitaire hulp mogelijk te maken voor Gaza, om de financiële steun voor UNWRA te vrijwaren, om nationaal en Europees economische sancties af te kondigen tegen Israël, om het EU-associatieakkoord met Israël op te schorten, om niet langer producten te importeren uit de bezette gebieden, om oorlogsmisdadigers te laten berechten voor het Internationaal Strafhof en om de Palestijnse Staat te erkennen.
Aan de Vlaamse minister van cultuur vragen wij om de culturele sector te steunen in dit standpunt en om de sector te verdedigen, op het internationale forum als zij gesanctioneerd (gecanceld) wordt vanwege dit standpunt.