(c) KREW Collective

Belachelijk!

Henk Rijckaert
De grappigste doe-het-zelver is terug!
wo 11 feb ’26 20:15
11 feb ’26
20:15
  • 11 feb ’26
    20:15
    Concertstudio (Conservatoriumplein 1)

Hoeveel zaken in het dagelijkse leven vinden we niet belachelijk? De kabouters in een voortuin? Een kapsel dat uit de jaren 80 lijkt te dateren? De oranje wagen waar de buurman mee rijdt? Slechts één iemand is en maakt zich nooit belachelijk: Henk Rijckaert. Of is het belachelijk om dat te zeggen?

Hoe vaak zie je dingen waarvan je denkt: “Amai, dat is belachelijk!” Kleren die je beter niet draagt op de dag dat het huisvuil wordt opgehaald. Kapsels en snorren die je in de jaren 80 enkel op een voetbalveld zag. De favoriete muziek van je buurman en het volume waarop hij het afspeelt: BELACHELIJK LUID! De kleur van zijn auto: oranje. De standbeelden in zijn voortuin: kabouters. Die keuzes van andere mensen? Belachelijk!  
Ik daarentegen heb altijd een goede smaak gehad. Ik maak nooit een foute keuze. Ik kan mij geen enkel moment in mijn leven herinneren waarvoor ik mij schaam. Geen foute keuzes qua kleren of kapsels, zéker niet in mijn puberteit. Geen zielig, aanstellerig gedrag om een vrouw te versieren. Geen leugens over boeken die ik zogezegd heb gelezen om ‘interessante mensen’ te imponeren.  
 
Ik ben nooit belachelijk!  
Denk ik.  

We hanteren een minimumleeftijd van 16 jaar

(c) KREW Collective
Inzoomen
(c) KREW Collective
Inzoomen
(c) KREW Collective
Inzoomen

Henk Rijckaert toont zijn schrander improvisatietalent waarbij hij feilloos, verbazend snel en ontzettend grappig inspeelt op wat er gezegd en gedaan wordt in de zaal. In onzekere tijden zijn slimme optimisten die razendsnel steengoed kunnen improviseren goud én een podium waard.

(Focus Knack)