(c) Achterland

Vergeet mij niet

Achterland / Fakkeltheater
Lichtvoetige liefde in dementie
vr 6 mrt ’26 20:15
6 mrt ’26
20:15
  • 6 mrt ’26
    20:15
    OC De Wervel, Bellegem
    Processiestraat 6, 8510 Kortrijk

Een grootvader creëert door dementie een eigen leefwereld op zolder, waar hij enkel nog bezoek krijgt van zijn kleinzoon. De liefdevolle contacten tussen hen tonen op lichtvoetige wijze het voortschrijdende proces van de ziekte. Dementie overschaduwt hun relatie, als een sluimerende moloch die chaos brengt.

Een lichtvoetige vertelling over een grootvader, een kleinzoon en de dementie die tussen beiden komt.

Een man creëert als gevolg van een hersenziekte een eigen leefwereld op zolder en krijgt daar enkel nog bezoek van zijn kleinzoon.

Op een lichtvoetige wijze volgen we het proces van de voortschrijdende aandoening, via de liefdevolle contacten die de jongeman blijft onderhouden.  De dementie flirt met de grootvader, als waren het geliefden … Ze infecteert hem, neemt alle zekerheden weg en geeft chaos in de plaats. Het doembeeld van een sluimerende moloch in de ruimte overschaduwt de relatie tussen grootvader en kleinzoon.

(c) Achterland
Inzoomen
(c) Achterland
Inzoomen

'Vergeet mij niet' handelt over dementie, het is gevoelig, aangrijpend, lieflijk, met een kleine lach, maar vooral heel diep menselijk.

Credits

Spel: Carry Goossens, Ann De Winne & Mathias Vergels. Tekst: Manu Jacobs. Regie: Rikkert Van Dijck.