Sofie verzint het niet
-
12 dec ’2520:15Concertstudio (Conservatoriumplein 1)
Genummerd Basis € 24,00
Sofie Lemaire duikt diep tussen de plooien van de tijd en komt terug boven met vergeten, klemgeraakte figuren uit de marge. Dat levert een prachtige parade op van vreemde voorouders die elk op hun eigen manier schitteren in een tikkeltje onnozel zijn. Want: niks zo puur en oprecht als half in iets slagen. Van de puddingpap van Willem de Veroveraar over de levensreddende linker van Peter Tsjaikovski tot het Massief Monsterverbond van Misnoegde Romeinse Madammen: Sofie stelt je graag haar aandoenlijke studie van menselijke dwaasheid voor.
Sofie Lemaire studeerde Woordkunst aan het Herman Teirlinck Instituut in Antwerpen. Nadien ging ze aan de slag bij Studio Brussel, eerst als sidekick en vervolgens als presentator van programma’s als ‘De Wereld van Sofie’, ‘Spelen met Sofie’ en ‘Vrienden van de Radio’. Bij productiehuis Woestijnvis werkte ze dan weer mee aan ‘De Kruitfabriek’ en ontwikkelde ze het panelprogramma ‘Bloot en Speren’, dat in Cannes de prijs wegkaapte voor Best Comedy Format.
Na enkele jaren keerde ze terug naar de de openbare omroep, met als resultaat ‘Culture Club’ en ‘Meer Vrouw Op Straat’. Sinds enkele jaren is ze een vaste waarde op Radio 1 met ‘De Wereld van Sofie’, dat verschillende keren genomineerd werd voor mediaprijzen en vorig jaar bekroond werd met een Belgian Podcast Award. Sofie zelf viel in de prijzen met de Martine Tanghe Publieksprijs voor uitmuntend taalgebruik.
Schouwburg Kortrijk is een trotse UiTpaspartner. Spaar punten of geniet van een verhoogd kortingstarief als je daar recht op hebt.