Foe

LOD / Kristien De Proost, Josse De Pauw & Gorges Ocloo
Op een onbewoond eiland
za 31 jan ’26 20:00
31 jan ’26
20:00
  • 31 jan ’26
    20:00
    Op locatie
    Vanaf 2 jun. ’25 17:00

Zaten Robinson Crusoe en Vrijdag alleen op hun eiland? Susan Barton beweert dat zij er ook aanspoelde. Maar vertelt ze wel de waarheid? En wie heeft de waarheid überhaupt in pacht? De voorstelling ‘Foe’ buigt zich over feiten en fictie en over de verstrengeling met herinneringen, terwijl levende planten voor een curieuze soundtrack zorgen.

Ik was daar. Ik was ook op dat eiland. 

Susan Barton beweert dat zij aanspoelde op het eiland waar Robinson Crusoe en Vrijdag leven. Ze probeert haar 'waargebeurde' verhaal aan de man te brengen, maar hoe betrouwbaar is haar versie? Wie bepaalt wie een stem krijgt in het verhaal? Welke stemmen worden gesmoord, welke gehoord? En waarom heeft Vrijdag geen tong?  

In ‘Foe' verkennen Kristien De Proost, Josse De Pauw en Gorges Ocloo het spanningsveld tussen waarheid en verhaal, tussen macht en onmacht. Geïnspireerd door J.M. Coetzee's roman ‘Mr. Foe en Mrs Barton’ onderzoeken ze hoe verhalen worden geconstrueerd en wie het recht heeft ze te vertellen. Hoe geraken herinneringen, feiten en fictie verstrengeld? ‘Foe’ neemt je mee naar een dor en onbewoond eiland en laat je heen en weer reizen tussen verschillende tijden. Levende planten laten als bijzonder orkest hun stem horen in een unieke compositie. 

In samenwerking met CC het SPOOR Harelbeke

Schouwburg Kortrijk is een trotse UiTpaspartner. Spaar punten of geniet van een verhoogd kortingstarief als je daar recht op hebt. 

Credits

Concept, tekst & spel: Kristien De Proost. Spel: Josse De Pauw, Rinus Martha Chaerle. Spel & compositie: Gorges Ocloo. Tekst naar: Mr. Foe en Mrs. Barton. Van: J.M. Coetzee. Kostuums & scenografie: Marie Szersnovicz. Dramaturgie: Sara Vanderieck. Productie: LOD muziektheater. Met de steun van de tax shelter maatregel van de Belgische federale overheid.

Ontdek ons aanbod